No items

Kolejne punkty na naszym koncie!

Zawodnicy MKS-u Korsze nie zwalniają tempa odnosząc kolejne zwycięstwo w lidze. Tym razem naszym graczom przeciwstawić próbowała się Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. MKS zasłużenie pokonał przyjezdnych 4:1 co było jednym z najniższych wymiarów kary. Bramki dla zielono - biało - czerwonych zdobył Konrad Juraniec, Piotr Trafarski oraz Piotr Kozłowski dorzucając dwie bramki.

Wynik spotkania otworzył Konrad Juraniec w 14 minucie spotkania. W pierwszej części gry MKS miał jeszcze trzy okazje do podwyższenia wyniku jednak zawodziła skuteczność. Drwęca odpowiedziała zaledwie jedną 100% sytuacją po stałym fragmencie gry. Początek drugiej połowy to ataki gospodarzy, którzy nadal nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala. Wszystko wydawało się być "pod kontrolą" do 60 minuty, kiedy to błąd Piotra Sawickiego wykorzystał Jarosław Skonieczka doprowadzając do wyrównania. Po straconej bramce MKS nadal atakował jednak piłka w przeciągu dziesięciu minut aż trzy razy wylądowała na poprzeczce Lendzionowskiego. Los uśmiechnął się do naszego zespołu w 75 minucie i Piotr Kozłowski wyprowadził MKS na prowadzenie. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry po kolejnej kontrze ponownie Kozłowski podwyższa wynik spotkania. Rywala w doliczonym czasie "dobił" Piotr Trafarski wykorzystując sytuację "sam na sam" z golkiperem Drwęcy. Chwilę później sędzia główny, Pan Tarnolicki zakończył spotkanie.
MKS wygrał zasłużenie, jednak niepotrzebnie doprowadził do "nerwówki". Najważniejsze jest jednak zwycięstwo i kolejne trzy punkty dopisane do naszego dorobku. W 90 minucie na boisku pojawił się 16 letni Paweł Siwek, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce. Kolejny mecz MKS rozegra 8 września z Motorem Lubawa.

MKS Korsze - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:1 (1:0)
Konrad Juraniec 14', Piotr Kozłowski 75' 88', Piotr Trafarski 90' - Jarosław Skonieczka 60'

MKS: Dawid Zięba - Adam Krajewski (90' Paweł Siwek), Adam Gąsiorowski (46' Paweł Branicki), Piotr Sawicki, Jarosław Wołowik - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Flis, Piotr Kozłowski (90' Patryk Jędrzejewski), Michał Wołowik (70' Mariusz Gąsiorowski), Piotr Trafarski (90' Rafał Solecki) - Konrad Juraniec (81' Dawid Gwizdek)