No items

Grad goli na zakończenie rundy

MKS Korsze po emocjonującym spotkaniu pokonał na wyjeździe Błękitnych Pasym 4:3 (0:0) po bramkach Oskara Predko, Bartosza Rzeźnika, Piotra Kozłowskiego oraz kapitana, Pawła Sawickiego. Dzięki sobotniemu zwycięstwu nasz zespół zakończył rundę jesienną na najniższym stopniu podium.
Na ostatnie spotkanie rundy jesiennej zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach wyruszyli z chęcią podtrzymania serii spotkań bez porażki (remis i 3 zwycięstwa). Pierwsza połowa meczu, zakończona wynikiem bezbramkowym doskonale oddaje to, co działo się na boisku. Warte odnotowania są jedynie dwie sytuacje, Pawła Sawickiego, który po rzucie rożnym chybił z głowy do pustej bramki oraz okazja Kacpra Czepanko, który za długo zwlekał z oddaniem strzału i w ostateczności trafił w bramkarza. Druga połowa była zupełnie inna. Zaraz po wznowieniu meczu Bartosz Rzeźnik podał do wbiegającego w pole karne Oskara Predko, który płaskim strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gospodarze nie otrząsnęli się po pierwszym golu i za chwilę sprokurowali rzut wolny w okolicy pola karnego. Do piłki podszedł Bartosz Rzeźnik i pięknym uderzeniem przy dalszym słupku zdobył drugą bramkę. Kilka minut później na strzał z 20 metrów zdecydował się Piotr Kozłowski, a piłka po błędzie golkipera gospodarzy wpadła do bramki. I kiedy wydawało się, że mecz jest pod naszą kontrolą, to seria błędów sprawiła, że o końcowy wynik musieliśmy drżeć do końcowych sekund. Na szczęście przy prowadzeniu 3:2, nasz kapitan Paweł Sawicki po świetnej indywidualnej akcji zdobył czwartą bramkę dla MKS. Jednak Błękitni nie ustępowali i zdobyli gola kontaktowego, który okazał się ostatnim tego dnia.

Piotr Kozłowski:Cieszę się, że wygraliśmy i miłym akcentem zakończyliśmy pierwszą rundę. Jednak sposób w jaki to osiągnęliśmy, szczególnie przy prowadzeniu 3:0 pozostawia wiele do życzenia. Z naszym doświadczeniem i ograniem nie możemy doprowadzać do takich sytuacji. Najważniejsze, że bez względu na okoliczności potrafiliśmy zakończyć ten mecz zwycięstwem. Dziękuję zawodnikom za całą tę rundę, za poświęcony czas często kosztem rodziny, obowiązków służbowych i szkolnych.
Dziękuję także naszemu Zarządowi, a więc ludziom, których na co dzień nie widać, ale którzy poświęcają swój prywatny czas i robią wszystko, żebyśmy jako zawodnicy, jako Klub mieli możliwie najlepsze warunki do rozwoju”.

Błękitni Pasym

3:4
(0:0)

68' Jakub Kulesik
  48' Oskar Predko
76' Jakub Kulesik
   54' Bartosz Rzeźnik
87' Jakub Kulesik   66' Piotr Kozłowski
    81' Paweł Sawicki

MKS: Kamil Kotkowski - Patryk Jędrzejewski, Paweł Branicki, Paweł Sawicki (K), Mariusz Solecki - Oskar Predko, Daniel Fedczak, Piotr Kozłowski (67'), Mateusz Cyliński (80’), Kacper Czepanko - Bartosz Rzeźnik

Rezerwowi: Jakub Opałka (80'), Wiktor Przygoda (67'), Jakub Kaczmarek, Konrad Jóźwiak, Jacek Olewnik, Dawid Sochacki

Kartki: Bartosz Rzeźnik (80'), Paweł Sawicki (75')